sydney 18 themeUž nějaký ten pátek se poohlížím po fotobrašně, která by splnila mé nároky. A jak už jistě tušíte z předchozí věty, takovou brašnu není úplně jednoduché sehnat. Nejprve bych vám měl vysvětlit, jaké že to mám nároky, na takovou fotobrašnu.

 

 

Poměrně často se při focení stává, že člověk musí být velmi rychlý, variabilní a také pokud možno nenápadný. Musí často měnit objektivy, proto je ideální mít je někde, jak se říká, po ruce. Za mě by tedy taková ideální brašna měla vypadat tak, že je v ní místo pro fotoaparát a tak dva až tři objektivy v poloze, že jsou neustále přístupné. A to je myslím právě kámen úrazu. Výrobci z pravidla nabízí dva typy brašen – Malé, kde se vleze jen fotoaparát z nasazeným objektivem, nebo už větší, kde je krom místa na fotoaparát a objektivy ještě plno dalších úložných prostorů pro rozličné druhy příslušenství. Určitě si říkáte že není co řešit – Taková velká brašna se vždycky hodí a není na škodu s sebou nosit i pár věcí navíc pro strýčka příhodu. Taková brašna je pak ale nutně hodně veliká, neforemná a ne úplně snadno přístupná. Vyzkoušel jsem zástupce jak menších, tak i větších ale nic z toho mi nevyhovovalo. Chtěl bych prostě brašnu, kde se vleze právě jeden fotoaparát a dva až tři objektivy. Nic víc.

Až nedávno jsem při procházení jednoho blíže nespecifikovaného elektroobchodu narazil na fotobrašnu Vanguard Sydney II. A myslím že jsem konečně našel, co jsem hledal. Je malá, snadno přístupná a nemá NIC, než přizpůsobitelný prostor pro fototechniku. To je vše. Přesně to, co člověk při focení potřebuje. Mít objektivy nachystané bajonetem nahoru, netahat s sebou nic zbytečného a hlavně – nevypadat jako nabalení do Himalájí. Určitě si brašnu hodlám pořídit a až se tak stane, tady se to dozvíte :-)

 

Zatím tedy takový malý tip formou tohoto nadšeného krátkého příspěvku. :-)